Головна » Статті » Довідник школяра. Готуємось до ЗНО » Довідкові матеріали з фізики

Зв’язок температури тіла зі швидкістю руху його молекул. Агрегатні стани речовини

Зв’язок температури тіла зі швидкістю руху його молекул. Агрегатні стани речовини

 

На початковій стадії вивчення фізики про температуру t тіл можна говорити, лише оперуючи побутовими поняттями «гарячий» і «холодний» та враховуючи, що всі знайомі з побутовими термометрами (адже відомо, що гарячим тілам відповідають більш високі показання термометра, ніж холодним).

Незважаючи на безладний рух молекул, тверді тіла і рідини не розпадаються самочинно на окремі молекули. Це пояснюється притяганнямміж молекулами. Притягання особливо значне на малих відстанях між молекулами, за низьких температур; речовина при цьому перебуває у твердому стані. За досить високих температур тверді речовини переходять у рідкий стан, у якому середня відстань між молекулами більша, а взаємне притягання молекул слабкіше. Нарешті, у газоподібному стані речовини відстані між молекулами настільки великі, що міжмолекулярне притягання практично відсутнє і взаємодія молекул зводиться до відштовхування при зіткненнях.

Фізичні властивості речовини в різних агрегатних станах істотно відрізняються. Тверді тіла мають власні розміри, добре зберігають форму і відзначаються порівняно великою міцністю. Рідини не мають власної форми, а набувають форми посудини, їм властива плинність. І тверді тіла, і рідини мало стисливі. Нарешті, поняття форми зовсім не властиве газам. Вони характеризуються значною стисливістю при зовнішній дії, мають властивість леткості, дифузійні процеси в них протікають швидше, ніж у рідинах та твердих тілах.

Категорія: Довідкові матеріали з фізики | Додав: uthitel (27.02.2018)
Переглядів: 353 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]